صفحات

۱۳۸۹ اردیبهشت ۲۲, چهارشنبه

فرزاد کمانگر در آستانه آزادی

 به نقل از وبلاگ مجتبی سمیع‌نژاد


۵ دی ماه ۱۳۸۷

«طی قراردادی غیر انسانی بین یکی از وکلای دادگستری استان کردستان و خانواده ی یکی از متهمان همین پرونده که حکم اعدامش صادر شده بود، مقرر شد که این وکیل درقبال آزادی متهم مذکورو جایگزین کردن  فرزاد کمانگر  ۵۰۰،۰۰۰،۰۰۰ریال برابر با ۵۰میلیون تومان دریافت کند.اما متاسفانه حکم اعدام این فرد به اجرا در آمد،سپس خانواده ی متهم برای پس گرفتن پول خود  به وکیل مذکور مراجعه نمودند، این وکیل که گویا قبلا رئیس دادسرای  یکی از شهرستانهای استان کردستان بوده است،از برگرداندن مبلغ یاد شده خود داری کرده است،خانواده ی فرد اعدام شده احتمالا به رئیس قوه ی قضاییه وسپس وزیر اطلاعات مراجعه کرده و از این وکیل شکایت نموده و اصل ماجرا را افشا نموده اند،ودرخواست پیگیری نموده اند.


آقای بهرامیان در ادامه افزود: من درپی کشف دقیق تر این راز هستم وتا کشف هویت این وکیل و سلب صلاحیت وکالتی  وی به کمک کانون وکلای دادگستری وتیم اطلاعاتی جدید رسیدگی به این پرونده وروشن شدن هرچه بیشتر حق و حقیقت در نتیجه لغو حکم اعدام فرزاد کمانگرکارم را ادامه خواهم داد.

آقای بهرامیان درپاسخ به علت انتقال فرزاد به زندان رجایی شهر گفت:  تیم اطلاعاتی جدید رسیدگی به این پرونده تاکنون بیشترین تلاش خود را برای جلوگیری از اعدام فرزاد کمانگر به کاربرده است. اما اینکه چرا او را به زندان رجایی شهر فرستاده اند،برای من هم جای شگفتی است،در حالیکه باید پس از افشای این راز وگزارش به رئیس قوه ی قضائیه فرزاد کمانگر به خاطر روشن شدن بی گناهی اش آزاد می شد.به هرحال من تا رسیدن به نتیجه نهایی همه ی توان خودم را به کار خواهم گرفت.»

توضیح:
این‌که بازجویان و قاضی پرونده بارها به خود فرزاد کمانگر و حتا در حضور خانواده و وکیل وی «اعتراف» کردند که بر «بی‌گناهی» فرزاد «اطمینان» دارند و این مساله برای تک تک آنان مسجل شده است. بازجوهای فرزاد بارها از طریق خود فرزاد از او خواسته بودند که به دوستان‌اش بگویند که بیرون زندان زیاد «شلوغ» نکنند. بازجویان گفته بودند به فرزاد با «توجه به این‌که پرونده‌ی تو در سطح ملی مطرح شده ما نمی‌توانیم حکم اعدام‌ات را {علیرغم بی‌گناهی} یکباره لغو کنیم.» آن‌ها به فرزاد گفته بودند که می‌خواهند حکم اعدام‌اش را به زندان تبدیل کنند و بعد با دادن مرخصی به وی او را آزاد کنند.

بازجویان پرونده‌ی فرزاد کمانگر که حالا در خبرگزاری تروریستی فارس و ایرنا می‌گویند فرزاد «تروریست» بوده است و «بمب‌گذاری» کرده است، خود بیش‌تر از همه می‌دانند که فرزاد که بود و چه کرد. جمهوری اسلامی حکومت ترور و خشونت است و اجرای حکم فرزاد نمونه‌ی بروشنی برای  نشان دادن یک حکومت تروریستی است. حکومتی که قلم را می‌شکند و با اسلحه صاحب قلم را می‌کشد و ترور می‌کند.

تاوان این کار را پس می‌دهید. این اشک‌ها که در آورده‌اید همه سیل می‌شود.

0 نظرات:

ارسال یک نظر