صفحات

۱۳۸۸ شهریور ۲۹, یکشنبه

وبلاگ شیرزاد عبداللهی

        وبلاگ شیرزاد عبداللهی از دسترس خارج شده است االبته معلوم نیست این وبلاگ هک شده یا مستقیما توسط بلاگفا مسدود شده است . محدودیتهایی که هر از چند گاهی و در بزنگاه‌های حساس٬سایت بلاگفا برای کاربران ایجاد می‌کند عمدتا موقتی است اما در این مورد خاص متاسفانه سایت به طور کامل از دسترس عبداللهی خارج شده و به نظر می‌رسد آرشیو سایت هم که واجد یادداشتهای جدی و خواندنی درباره مسائل آموزش و پرورش بود از دست رفته است.

    
همراهی بلاگفا (اختیاری یا ناگزیر؟) با سیاستهای امنیتی جمهوری اسلامی در روزهای حساس و اعمال محدویت عمومی بر وبلاگهای میهمان از سویی و ضعفهای امنیتی آشکار این سیستم از سوی دیگر در نهایت کاربران جدی بلاگفا را متضرر می‌کند. اما دائمی کردن این محدودیتها همچون این مورد خاص نگران کننده و زنگ خطری جدی برای سایر وبلاگ نویسان منتقدی است که میزبان آنها بلاگفا می‌باشد٬ اما اشاره من به این مشکل در این یادداشت تنها بهانه‌ای است برای نگاهی کوتاه به وبلاگ "یادداشتهای شیرزاد عبداللهی"

 یادداشتهای منتشره در وبلاگ "یادداشتهای شیرزاد عبداللهی" را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد:


     ۱-یادداشتها و گفتگوهای کارشناسی ایشان مرتبط با مسائل روز آموزش و پرورش که تقریبا همه آنها قبلا در رسانه‌های چاپی٬ اینترنتی یا شنیداری دیگری منتشر شده بود و عبداللهی آنها را برای اطلاع مخاطبانش در وبلاگ خویش بازنشر می‌کرد. این بخش از وبلاگ که بخش ارزشمند کارهای ایشان نیز می‌باشد با رجوع به منابع اولیه انتشار آنها قابل بازیابی و آرشیو کردن مجدد هستند. البه احتمالا درصد کمی از این دسته یادداشتها از دست رفته‌اند.

     ۲-یادداشتها و گفتگوهای نویسندگان دیگری که عبداللهی به لحاظ اهمیت یا علاقه شخصی آنها را در وبلاگش بازنشر می‌کرد و طبیعتا این یادداشتها هم به دلیل در دسترس بودن منابع اولیه انها قابل بازیابی هستند. 

     ۳- یادداشتهای جدلی و حاشیه‌ای عبداللهی که تنها در وبلاگ خود ایشان منتشر شده (اساسا در جای دیگری قابل انتشار نبودند) و متاثر از اختلاف نظرهای شخصی و حاشیه پردازیهای ناشی از آن از جنس یادداشتهای کارشناسی ایشان نیست. این یادداشتها و واکنشهایی (عمدتا از جنس خود آن یادداشتها) که بر می انگیخت فضای معتدل و فرهنگی وبلاگ را در بسیاری از موارد غبار آلود می کرد. غباری که در آن توهین به جای انتقاد٬ افترا به جای حقیقت و شایعه به جای سند حاکم می‌شد.

     شیرزاد عبداللهی وبلاگ دیگری خلق خواهد کرد و نوشتن در فضای مجازی را از سر خواهد گرفت و خوانندگان خود از جمله نگارنده را زیاد منتظر نخواهد گذاشت٬ وبلاگ جدیدی که با توجه به قابلیتهای شخصی ایشان٬ حتما حاوی تحلیل‌های ارزشمندی درباره مسائل آموزش و پرورش و نقدهای جدی و بی‌پروا به مسئولان رسمی و فعالان صنفی این حوزه خواهد بود. این وبلاگ جدید به احتمال زیاد همچون سابق یادداشتهای سایرین را هم در خود خواهد داشت و با امیدواری بسیار نشانی از حاشیه پردازی و زرد نویسی نخواهد داشت که قطعا در شان عبداللهی نیست.                 

0 نظرات:

ارسال یک نظر