صفحات

۱۳۸۸ شهریور ۱۱, چهارشنبه

پرده اول، رسول بداقی

          بنا بر اعلام سایت کانون صنفی معلمان ایران رسول بداقی عضو هیت مدیره کانون صنفی معلمان ایران و مسئول شاخه معلمی "مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران" با هجوم ماموران لباس شخصی به خانه ایشان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.
  
         بداقی که از چهره های موثر  کانون صنفی معلمان و مدیر یکی از سایتهای وابسته به کانون نیز می باشد پیش از این در اوج اعتصابات معلمی بازداشت شده و مدتی را در اوین گذرانده بود. بازداشت او در این روزهای سخت که فاجعه از هر طرف آوار می شود و هر آن منتظر شنیدن خبرهای تلخ هستیم٬ نگرانی خانواده و دوستان او را در ارتباط با سلامت و امنیت او دوچندان کرده  است.

     طبیعتا با توجه به فعالیتهای روشن و قانونی بداقی در حوزه عمومی و کنشگری مدنی و اساسا غیر سیاسی - غیر معطوف به قدرت سیاسی- او٬ بازداشت ایشان ناموجه بوده و جز تحمیل استرس و آزار به خانوده بزرگوار ایشان و اعمال فشارهای غیر قانونی برای اخذ اعترافات بی پایه و زهر چشم گرفتن از جامعه معلمی در آستانه گشایش مدارس در سال جدید تحصیلی٬ معنای دیگری ندارد. 
      
       طلب آزادی بی قید و شرط این معلم دلسوز و پرتلاش توسط جامعه معلمی و اتخاذ موضع سریع و قاطع از طرف کانونهای صنفی در خصوص بازداشت خودسرانه ایشان٬ پایانی زود هنگام خواهد بر شروع شوم سناریویی که کودتاچیان برای جامعه معلمی و فعالان صنفی طراحی کرده اند. 

0 نظرات:

ارسال یک نظر