صفحات

۱۳۸۶ اردیبهشت ۱۷, دوشنبه

بیانیه انجمن صنفی معلمان استان کردستان

به نام خداوند جان و خرد
در محکومیت تشدید فشارها بر پیمان نودینیان ( معلم تبعیدی)

همکاران ارجمند، فرهنگیان آگاه ؛

آقای پیمان نودینیان ، معلم شجاع کردستانی که پیش از این به اتهام فعالیتهای صنفی برای دو سال به یک از روستاهای دورافتاده زنجان تبعید شده بود و هم اینک دوران تبعید خود را می گذراند ، متاسفانه توسط هیئت بدوی تخلفات اداری آموزش و پرورش استان زنجان با اتهام " سخنرانی در تجمع غیر قانونی معلمان استان کردستان در 28 اسفند ماه سال گذشته در سنندج " مواجه شده است . به نودینیان ابلاغ شده است 10 روز فرصت دارد تا لایحه دفاعیه خود را بنویسد. متاسفانه این بار نیز مانند بار پیش حق دفاع قانونی با حضور وکیل و در شرایط عادلانه از پیمان نودینیان دبیر پیشین انجمن صنفی معلمان استان کردستان سلب شده است .


ایشان برای بار دوم اشکارا با اتهامی غیر معمول مواجه شده و محاکمه می گردند.حضور در یک حرکت جمعی مسالمت آمیز که آسیبی را متوجه کسی نمی سازد و بیان مطالباتی که مسئولین خود نیز به حقانیت آنها واقف هستند چه صبغه مجرمانه ای دارد که باید با آن برخورد شود؟ تا چه زمانی می کوشیم با پاک کردن صورت مسئله واقعیت ها را انکار کنیم و هر زمان که پاسخی برای منتقدینمان نیافتیم آنها را انکار ،طرد و تبعید کنیم. واقعیت آن است که سخنرانی در محوطه محصور اداره آموزش و پرورش به عنوان خانه معلمین امری نیست که به مجوز قانون گذار یا مقام اداری نیازی داشته باشد .این شیوه محروم کردن معلمین از بیان مسالمت آمیز خواسته هایشان تنها به تشدید رادیکالیسم کور و یا بی انگیزه گی مخرب در میان معلمین دامن می زند که در هر دو حال به ضرر جامعه ، نظام آموزشی و حتی نظام سیاسی خواهد بود .

 پیمان نودینیان همواره از حرکت در چارچوب قانون دفاع کرد ه و نقش بسیار موثری در تعدیل مطالبات معلمین به شیوه ای سازنده و جلوگیری از بروز علایق افراطی در جامعه معلمی داشته است نودینیان با تمییز دقیق مرز فعالیت سیاسی و صنفی مدافع حرکت معلمین برای احقاق حقوق صنفی شان و مخالف جدی سیاست بازی بوده است. در واقع با درک صحیح نقش نودینیان در شورای هماهنگی و انجمن صنفی معلمان استان کردستان باید به ایشان به  خاطر کمک به احیای حس عدالت طلبی و ظلم ستیزی درچارچوب قانونی پاداش داد.

امثال پیمان نودینیان موجب می شوند مطالبات فروخورده سالیان دراز معلمین که فضای آموزشی و نتایج آموزش را متاثر کرده و به بیان دقیقتر مسموم می سازد در شرایطی متعادل و در چارچوبهایی قابل کنترل بروز یابند و تبعا با هزینه ای بسیار ناچیز در کوتاه مدت مدیریت و در بلند مدت پاسخ داده شده و تامین گردند. به نظر می رسد بازتاب گسترده تبعید پیمان نودینیان در داخل و خارج کشور و اعلام حمایت سراسری معلمان ایران از ایشان باعث آزرده گی خاطر کسانی شده است که محبوبیت هیچ منتقدی را برنمی تابند و ان را خطری بالقوه برای جایگاه خاص خویش می دانند .

مسئولین اداری نیک می دانند مقبولیت و محبوبیت مغضوبین به معنای باطل بودن قضاوت و تشخیص ناروای انها می باشد. با درک این حقیقت بسیار شایسته است که در برخورد با فعالان صنفی پیش از هر چیز مسئولیت اجتماعی ،اهداف حرکت و نتایج مثبت و یا ناخواسته آن را در کنار یکدیگر دیده وبا دیدی جامع نگر و آسیب شناسانه به تحلیل و صدور رای بپردازیم . برای پیمان نودینیان به خاطر تحمل این همه ستمی که بر او می رود صبر بسیار آرزو مندیم و تاکید می کنیم که همیشه چنین نبوده و چنین نخواهد ماند. از همکاران ارجمند در سراسر کشور در خواست می کنیم که همچون گذشته حمایت معنوی و عملی خود را از پیمان نودینیان و سایر دوستان تعلیقی و اماده به خدمتمان در سراسر ایران و همچنین یاران قهرمان در بندمان دریغ نکنند .

انجمن صنفی معلمان استان کردستان 

0 نظرات:

ارسال یک نظر