صفحات

۱۳۸۶ فروردین ۲۱, سه‌شنبه

گزارش تحصن ۸۶

معلمان دو روز از فروردین، از حضور در کلاس‌های درس امتناع می‌کنند

۲۱ فروردين ۱۳۸۶
دبیر انجمن صنفی معلمان استان کردستان اعلام کرد که اعضای این انجمن در اعتراض به برخورد با فرهنگیان، دو روز از فروردین ماه سال جاری از حضور در کلاس‌های درس امتناع خواهند کرد. 

محمد شاهد علوی، دبیر انجمن صنفی معلمان استان کردستان، با اشاره به جلسه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان سراسر کشور در تهران (10 فروردین86)، به خبرنگار "ایلنا" گفت: پس از این نشست بیانیه‌ای مشترک صادر شد و ضمن اعلام باز بودن راه مذاکره و اقدامات مدنی با دولت و مجلس، به بر‌خورد‌‌ها و دستگیری فعالان صنفی و عدم تحقق وعده‌های دولت و مجلس در بر‌قراری عدالت و اجرای نظام هماهنگ حقوق، اعتراض و تصمیماتی را اتخاذ کردند که در استان کردستان همزمان با سراسر کشور اجرا خواهر شد. وی افزود: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، در اعتراض به برخورد با فرهنگیان روزهای 26 و 27 فروردین ضمن حضور در دفتر مدارس، علیرغم میل خود از حضور در کلاس‌های درس امتناع می‌کنیم. همچنین روز یک‌‏شنبه، 9/2/86 ضمن حضور در مدارس از حضور در کلاس‌های درس خود‌داری و روز چهارشنبه، 12/2/86 در شهرستان‌ها در ادارات آموزش و پرورش و در مراکز استان‌ها در محل سازمان آموزش و پرورش از ساعت 9 الی 12 تجمع اعتراض‌آمیز خواهیم داشت. 


دبیر انجمن صنفی معلمان استان کردستان گفت: همچنین در صورت عدم تحقق خواسته‌ها (رفع تبعیض بین کارکنان دولت و عدم اجرای نظام هماهنگ حقوق کارکنان دولت) روز سه‌شنبه، 18/2/86 از ساعت 13 الی17 اقدام به تجمع گسترده کشوری در مقابل مجلس شورای اسلامی خواهیم کرد.
علوی با اشاره به تجمعات اعتراض‌آمیز اخیر معلمان و تاکید بر خواسته‌های آنان، گفت: تشکل‌های صنفی خواستار احقاق حقوق صنفی فرهنگیان، احیای منزلت معلمان، بر‌قراری عدالت، اجرای نظام هماهنگ حقوق و تحقق وعده‌های دولت و مجلس مبنی بر حل مشکلات معیشتی فرهنگیان هستند. 


وی با انتقاد از بر‌خورد نیروهای انتظامی با تجمع معلمان مقابل مجلس و دستگیری عده‌ای از آنان و نیز بی‌توجهی و سکوت دولت و مجلس در برابر خواسته معلمان، گفت: مسوولان به جای تعامل با تشکل‌ها و تحقق خواسته‌های فرهنگیان با دیدی سیاسی و زدن بر‌چسب‌هایی مثل غیر‌قانونی بودن، به مساله می‌نگرند و در صدد پاک کردن صورت مساله هستند. 


وی همچنین وجود مدارس چند شیفته و مخروبه، امکانات ضعیف، دخالت‌های گزینشی، عدم اجرای نظام آموزشی بر اساس آمایش سرزمین و غیره را از دیگر مشکلات نظام آموزشی بیان کرد. 


علوی با بیان اینکه تا پیش از دولت نهم فضای مناسبی برای تأسیس تشکل‌ها و اتحادیه‌های صنفی جهت پیگیری و دفاع از حقوق، مطالبات و خواسته‌های معلمان به وجود آمده بود، گفت: این تشکل‌ها برای هماهنگی بیشتر در سطح ملی فدراسیون یا شورای هماهنگی متشکل از 43 عضو را تشکیل داده‌‏اند. 


وی افزود: شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان سراسر کشور برای دفاع از خواسته‌های معلمان سطح کشور تا‌کنون مکاتبات، طومار‌ها و جلسات مکرری با مسوولان اجرایی و نمایندگان مجلس داشته ‌‏و همچنین تحصن و تجمعات اعتراض‌آمیزی برگزار کرده ‌است. انجمن صنفی معلمان استان کردستان هم جز تشکل‌های فعال در این راستا بوده است. 

0 نظرات:

ارسال یک نظر